Tuning
>> Jakub Hladík - 07.10.2007

V této hře je docela přehledné tuningování automobilů a jejich uložení. Tuning je rozdělen do kategorií Visual (venek) a Performance (motor apod.)
 
VISUAL
Tato kategorie je dále rozdělena na podkategorie. Jednou z nich je BODY. Zde si nastavujete a vybíráte například spojlery (FRONT a REAR BUMPER). Je zde na výběr z velkého množství typů dále rozdělených na levely. Mezi první level patří SNYPER a ACE, mezi druhý level RENEGADE, SHADOW, STRIKE a FLASH a mezi třetí level pak WOLFPACK, SPYDER, TYPE V, VORTEX, CRANK, STORM, FRENZY, BLAST a RAGE (tento spojler má karbonový spodek). Jako první máte klasický nárazník (STOCK) level S. To je základní spojler pro daný typ automobilu. Stejné názvy jako u spojlerů mají také prahy daného levelu. Další podkategorií v kategorii body je SPOILER (přítlačné křídlo). Jsou zde tyto typy : První level - FLYTE a GRIFTER, druhý level zde zastupuje DRAG, SWITCHBLADE, TOURING a AEROMAX; a nakonec za třetí level TRIVO, CARBON X, DOWNFORCE, ALUMINUM GT, BOOMERANG, HAMMERHEAD, MAKO, BACKDRAFT, INFERNO, SUPERNOVA a WARHAWK. Toto jsou základní křídla, ale je tu ještě jedno, které si můžete vyhrát v závodu o křídlo. Zde si vyberete jedno z asi 5 křídel a to bude ve vašem seznamu označováno jako unikátní. Unikátní doplňky jsou označeny levelem U. Některé z těchto uvedených křídel jsou z hliníku, karbonu a některé z obyčejného plechu (jako celá karoserie auta). Osobně doporučuji křídla z karbonu a s velkou plochou. Karbon je lehký a velká plocha vám umožní velkou přítlačnou sílu. Na druhém místě bych dal hliníkové křídla (např. DUAL GT). 2 patra vám umožní dvojnásobnou přítlačnou sílu.

Přes křídla jsme se dostali až do podkategorie HOOD (přední kapota). Do prvního levelu patří kapoty TRI-SLOT a SPEED, druhý level představuje kapota DOUBLE-V, MONGOOSE, TWISTER, TRI-SLOT CF; mezi 3 level pak TRIDENT, BEAST, FORMULA-STYLE, DUO MAX, TRIDENT CF, BEAST CF, DOUBLE-V CF, MONGOOSE CF, TWISTER CF, DUO MAX CF A G-FORCE CF. Kapoty označené písmeny CF jsou z karbonu. Pokud ladíte automobil do vzhledu, tak tyto kapoty nedoporučuji, ale pokuch chcete vaše auto dost odlehčit, pak jsou tyto kapoty nejlepším řešením. Dalším odvětvím kategorie BODY je složka ROOF SCOOP (střešní průduch nebo střešní okno). Tato možnost se vám otevře až od 2. levelu, do kterého patří DEALSLOT a POLAR, pak je tu ještě 3. level a s ním i VENTREX, BLIZZARD, RALLY, GILLS, OFFSET, GALEFORCE a DUALLY. Mezi jednotlivými kusy v jednom levelu je jen estetický rozdíl a tak pokud máte třetí level, můžete si v něm vybírat jakýkoliv kus bez ohledu na pořadí (všechny jsou stejně dobré a stejně splní svůj účel). Poslední složkou v kategorii BODY je WIDE BODY KIT a znamená to rozšíření boků, blatníků a úprava dveří automobilu. Tato část se vám otevře v závodu asi 110/112 nebo tak nějak. Moc si ji v GO UNDERGROUND neužijete, ale o to víc vás pak bude bavit QUICK RACE. Boky jsou označeny levelem U (unique) a hned po ukončení závodu o tyto boky máte na výběr hned ze 2 typů, jeden se jmenuje MANTIS a druhý bývá na většině aut z karbonu. Doporučuji MANTIS.

Tímto jsme zcela uzavřeli kategorii BODY a můžem se tedy pustit do kategorie RIMS (kola). Jsou zde rozdělena nejdříve podle značek a pak podle velikosti v palcích. Nalezneme zde tyto značky kol : BBS, ENKEI, KONIG, MOMO, O.Z., RACING HART WHEELS, NFSU (toto je unikátní výběr kol). Velikosti se zde pohybují okolo 17-20". Škoda jen že je tu jenom jedna šířka kola - nebylo by na škodu dát si na svou supru nebo skylina takové 295mm široké špalky. Po katogorii RIMS je tu další kategorie ACCESSORIES (doplňky). Mezi 1. z nich patří NEON. Je to vlastně takové podsvícení automobilu. Dělí se na 3 levely. v prvním levelu je podsvícení slabé a paleta barev docela malá. Druhým levelem naroste jak výběr barev, tak i výkon. Třetí a zároveň poslední level rozšíří paletu barev, ale hlavně váš neon bude blikat (resp. pulsovat). Další odvětví kategorie ACCESSORIES je složka HEADLIGHTS (přední světla) a jsou zde tyto typy : EYELIDS, VOLTAGE, PROJECTOR a LUNAR. Stejně jako přední světla jsou tu i zadní světla pod složkou TAILLIGHTS. Zde jsou světla CRIMSON, CHROME, MASKED a REAPER. Některá světla obsahují jěnom mračítka, některé chromový podklad apod. Doporučuji, pokud máte auto s mrkačkama (třeba NISSAN 240SX) nechat mrkačky. Můžete je vyměnit na vyšší level, ale nedával bych tam obyčejná světla, pokud by nebyli vyššího levelu.

Další velmi důležitou částí je MUFFLER TIP (výfuk) a máte na výběr z BACKLASH, LIVIA, ACE, VORTEX, FRANZY, BLAST, RUMBLE, THUNDERBOLT, ROCKET a SONIC. Já jsem volil převážně ROCKET, ale pokud vám nebude sedět do zadního spojleru tak tam dejte klidně SONIC, ale to je jen na vkusu. Můžete tam dát třeba dvojtou koncovku. Další kategorie je WINDOW TINTING (tónovaná skla - fólie). Je rozdělená na 3 levely. V prvním levelu jsou jen 2 barvy a jsou dost průhledné. Druhý level už disponuje 4 barvami a průhlednost je docela snížená. Třetí level už obsahuje hromadu barev a hlavně je dost temný a tak přes něj do interiéru automobilu není skoro vůbec vidět.

Po složce ACCESSORIES je tu další složka PAINT (barvy). Jsou rozděleny mezi 3 levely. 1. level disponuje jedním řádkem barev, s druhým levelem přibudou další 2 řádky (celkem 3) a nakonec s 3. levelem přibudou další 3 řádky. Takže celkem máte k dispozici 6 řádků barev. Můžete natírat různé části auta různou barvou, např. BASE (celek), RIMS (kola), SPOILER (křídlo), ENGINE ACCENT (motorové příslušeství), BRAKE CALIPERS (třmen kotoučové brzdy) a MUFFLER TIP (výfuk). Po barvě si vybíráte reklamní nálepky na auto. Máte k dispozici tyto místa: WINDSHIELD (horní část předního okna), REARWINDOW (vršek zadního okna). Tyto 2 položky spadají pod 1. level. V druhém se váš výběr rozšíří o LEFT DOOR (levé dveře), RIGHT DOOR (pravé dveře). Na dveřích je možnost dále vybrat nálepku na 6 míst. LEFT QUARTER PANEL  a RIGHT QUARTER PANEL (místo nad levým a pravým zadním blatníkem). Třetí level obsahuje nálepky na HOOD (kapota), tuto možnost můžete vybrat jen pokud na kapotě nemáte žádný průduch ani karbon. Další nálepky už nejsou reklamí, ale okrasné a říká se jim VINYL. Jdou umístit i přes reklamní nálepky a jsou na SIDE (strana), HOOD (kapota), MANUFACTURES (loga firem většinou na boku automobilu - dveře), BODY (celé auto) a poslední a taky nejlepší možnost je UNIQUE (unikátní vinyly). Vinyly můžete získat hrou v Go UNDERGROUND, ale nejvíce drifty v QUICK RACE a dostáváte je za body ze závodů. Vinyly mají spoustu motivů : TEAR (rozstřapeené čáry), STRIPE (pruhy), SPLASH (něco jako TEAR), MODERN (různé tvary), FLAME (plameny), LIGHTNING (blesky), FLAG (vlajky), TRIBAL (kérky) a WILD (různé motivy).

Manufacture - Výrobci
Mezi manufaktury patří tato loga značek : ALPINE, BILSTEIN, DC SPORTS, EXTREME DIMENSIONS, HP RACING, KUMHO TIRES, NOS (HOLLEY), PLASMAGLOW, STILLEN, ABS DYNAMICS, AEROSPEED, BORLA, EIBACH, SPRINGS, GREDDY, INJEN, KENWOOD, KVR PERFORMANCE, O.Z., SCORPION EXHAUSTS, STREET GLOW, WILDWOOD ACT, AUDIOBAHN, ENKEI, HENSHIN AUTO, JACKSON RACING, KONI, KYB AMERICA, SKUNK2 RACING, TOYO TIRES, WOLFRACE WHEELS, AEM, BBS, CLUTCH MASTERS, EUROLITE, HKS USA, JSP AMERICA, KONIG, NEUSPEED, PIAA, SPARCO, TURBONETICS, 5ZIGEN, APEX, INTEGRATION, BREMBO, NITROUS EXPRESS, RACING HART WHEELS, VENOM, YOKOHAMA, HAR SPRINGS, MOMO a APEX SPRINGS. U většiny vinylů (kromě MANUFACTURE a UNIQUE) si můžete měnit barvy a někdy i více kombinací barev. Tak tímhle by jsme dokončili úpravu do vzhledu (VISUAL tuning).

PERFORMANCE
vnitřní motorové vybavení. Není to sice propracované jako tuning vzhledu, ale stačí to. Takže 1. položkou je ENGINE/EXHAUST PACKAGE (vybavení motoru a výfukového ústrojí). první level se jmenuje street performance (dál jen per.), druhý level pro per. a třetí extreme per. Takto se dělí všechny vybavení a tak je tu už víc nebudu opakovat. Tato úprava vám zvedne akceleraci a max. rychlost. Další kapitolka je  DRIVETRAIN PACKAGE (vábava hnacího ústrojí a převodovky), která vám zvedne akceleraci a max. rychlost. Dále TIRES (pneumatiky), přidají vám držení na vozovce. E.C.U. a FUEL SYSTEM (ECU a palivový systém) vám přidá na max. rychlosti a akceleraci. TURBO PACKAGE (turbo) přidá akceleraci. BRAKE KITS (brzdové kotouče) přidají vám držení na silnici a při hře i brždění. WEIGHT REDUCTION KITS (úprava hnotnosti automobilu), protože to dělá firma SPARCO, "tipuji", že to budou sportovní sedačky. Ty vám v autě udělají dost velký rozdíl v hmotnosti a navíc vám přidají na akceleraci a držení. SUSPENSION PACKAGE (tlumiče a snížení) - čím vyšší level, tím bude vaše auto níž od země a přidá se vám větší držení. Poslední a hlavní položkou z celé hry je NITROUS OXIDE (dusík, NO2). Používáte jej mezerníkem a zvíší vám akceleraci a max. rychlost (ale jen když je aktivní).