Shift modul spuštěn
>> David Hořínek - 16.09.2009, 21:48
 "Cože? On vážně spustil Shift modul po tolika slibech? Doktorááá!"
 
Že byla vaše reakce na název newsky takováto? Ani se vám nedivím :-). Každopádně jsem sám sebe překonal a modul nakonec přeci jenom spustil. Rozhodně není kompletní. To určitě ne.
 
 
Každopádně hra vychází zítra a hra k recenzi je na cestě. Což mi poskytuje skvělé prostředí pro každodenní updaty tak jak jste byli zvyklý před několika měsíci!
A kde beru tu jistotu, že updaty budou denně? No jednoduše v tom, že hra sbírá po celém světě skvělá, často i devítková, hodnocení. Což konečně zaručuje, že hra mě bude po několika posledních dílech bavit! Další nejlepší věc je ta, že kamarád mi zapůjčí Logitech G25 abychom si mohli ten "simulátor" pořádně ozkoušet. A další nejlepší věc je, že hra vychází i na mou nejoblíbenější platfomu - iPhone!
 
 
Co prozatím tedy v modulu najdete? Spoustu videí, jak trailerů tak i popisných videí k tratím. Co se týče textu tak seznam vozidel (obrázky aut dodám ihned jak budu hru hrát), seznam tratí, kompletní achivementy, seznam recenzí, něco o modelu poškození a soupeřích. Samozřejmý je i seznam hudby ve hře. A nesmí chybět data vydání, platformy, driver profile a něco o již řečené verzi pro iPhone. Pokud si nejste jistí jestli si máte Shift koupit tak pomůže článek s HW požadavky.
 
A co chci během několika příštích dní doplnit? Screenshoty, obrázky aut do carlistu, YouTube linky ke carlistu, do detailů rozepsat články a přidat některé nové. Prostě mnoho a mnoho dalšího na co se můžete těšit.
 
 
A ne nakonec musím velký dík předat našemu starému dobrému Drakonymu za grafiku modulu a Honzovi Svatošovi za technickou stránku věci.
 
A co se vůbec se mnou celé prázdniny dělo? Postoupil jsem do sedmého ročníku osmiletého gymnázia (tedy do třeťáku). Na motorce (Honda XR 125R) jsem od minulého roku najezdil již 13 000 km (to je na dvacku dost :-). Koupil si za těžce vydělané peníze iPhone. Stále pracuji v McDonalds. Začal jsem ve škole s programováním a deskrYptÍvou. 12. prosince dovrším plnoletosti takže je teď na řadě řidičák na auto a na větší motorku (plánuji příští rok Suzuki GSF Bandit 600 S).
 
Teď mě napadlo, že jsem se vlastně za celou tu dobu působení zde na webu nepředstavil :-). Každopádně díky za pozornost!
 
PS: Omlouvám se za výpadek, který trval před pár dny asi týden. Honza zapomněl zaplatit hosting :o).

NFS: Shift na BARUM rally
>> David Hořínek - 18.08.2009, 20:20
Následuje oficiální tisková zpráva:
 

Oficiální součástí letošního programu Barum Czech Rally Zlín bude poprvé v historii českého rally sportu Need for Speed SHIFT Prolog. Jedná se o virtuální závod soutěžících rally jezdců, kteří si budou moci poměřit svůj řidičský um v nové hře Need for Speed SHIFT. Výsledek tohoto „elektronického“ závodu bude vyhlášen před víkendovým finále a bude umístěn na oficiálních stránkách Barum Czech Rally Zlín.Bude zajímavé sledovat, zda bude výkonnost ve virtuálním závodě odpovídat výkonu v realitě. Následně si během programu samotné barumky budou moci hru Need for Speed SHIFT, která bude celosvětově uvedena až ve druhé polovině září tohoto roku, vyzkoušet na speciálních herních stáncích i návštěvníci Barum Czech Rally Zlín v servisní zóně v Otrokovicích týmu APID denně od 9 hodin. Výsledky budou zaznamenávány a tři nejrychlejší diváci, závodníci obdrží poukaz na tuto hru a budou ji moci ihned po jejím uvedení kompletně prověřit jako jedni z prvních na světě.

SHIFT je přelomovým dílem série Need For Speed, nejslavnější závodní hry pro PC a herní konzole. Jde o velice realistický závodní simulátor s důrazem na autentický prožitek závodníka. Dojmy jezdců Barum Czech Rally Zlín, kteří si měli možnost krátce vyzkoušet preview verzi hry Need for Speed SHIFT: „Jako mladý jezdec jsem nadšenec závodních her, baví mě jezdit i virtuálně. Tomu odpovídá i můj herní arzenál doplněný špičkovým počítačovým volantem Logitech G25. Rozhodně vítám novou Need for Speed Shift, která zásadně posouvá tuto sérii od arkády k reálné závodní simulaci,“ uvedl Martin Semerád. „Hra a chování vozů se velmi posunulo touto verzí kupředu. Need for Speed je opravdu velmi autentická hra a díky tomu pomáhá hráčům osvojit si řadu návyků potřebných při skutečném závodění,“  řekl Jiří Volf.
 
 

NFS SHIFT nabízí detailně propracovaný kokpit, zbrusu nový mechanický model kolize, a bezkonkurenční dojem z rychlosti. Hra klade důraz na výhled řidiče z kokpitu – právě z tohoto pohledu je zážitek z jízdy nejvěrnější. Disponuje také fyzikálně přesným modelem simulace řízení, díky němuž při testování vlastních limitů pocítíte každý náraz, změnu vlastností povrchu závodního okruhu a každý pohyb.
 
Roman Ordelt

Teaser trailer
>> David Hořínek - 18.08.2009, 19:45
Francouzská pobočka EA vydala velice pěkný trailer, který určitě stojí za prohlédnutí a mně osobně se velice líbí.
 


Dave v Indianu 12. srpna!
>> David Hořínek - 01.08.2009, 18:44
Tak mám tu pro vás takovou zajímavou zprávičku :-) 12. srpna, tedy ve středu, budu já (Dave) účinkovat v našem partnerském pořadu Indian. Pořad začíná v 5 hodin a o čem si budeme povídat? O historii Need for Speed série. Celý díl je speciál o NFS. Ukážu i poslední verzi Need for Speed pro iPhone! Takže si nastavte budíky na 12. srpna 17:00 indian-tv.cz LIVE!

Indian - The Sims 3
>> David Hořínek - 07.06.2009, 18:06
Závěr třetí řady Indiana byl skutečně exkluzivní! Čekali na vás nejen dva flashbacky o The Sims a The Sims 2, ale především zcela jedinečný pohled na The Sims 3 ještě před uvedením do prodeje a to jako první a jediný pořad v České republice! Plus jsme pro vás vyzpovídali Jaroslava Faltuse z EA Czech. A to není zdaleka vše! Diváci měli možnost získat notebook a hlavně se dozvěděli o nových hrách! Tak na co ještě čekáte? Virtuální život The Sims 3 čeká i na vás a to ve zcela exkluzivním kabátku! :)