Šimon Šomek
Poprvé zapínám hru. Vidím vodu ve filmové kameře, pomalu se blížím k městu Tri-City. Kamera se natočí na unikajícího červeného Nissana 350Z před policejními vozy a několika vrtulníky. V nejbližším momentě bude řízení předáno vám. Grafická stránka hry mě udivuje. Ujíždíte a po chvíli dojedete k úseku, kde poldy setřesete. Tím končí vaše jízda v krásném autíčku končí a několik málo závodů si zajezdíte v Nissanu 240SX. Po odježdění závodů se dostáváme do autosalonu, kde váš čeká výběr asi z 6-ti vozů.
Hra velice svým podzimním nádechem připomíná svého předchůdce Most Wanted. Jak jsem již řekl, bude se závodit ve fiktivním metropolním městě Tri-City. Hned od začátku bude celé zpřístupněno. Ve městě naleznete mnoho ulic, dálnic, zkratek a stavenišť. Mapa je vcelku velká a docela se mi i líbila.
Série Need for Speedů nikdy nebyla, není a nebude simulací. Je to arkádová závodní hra, která svým ovládáním neurazí ani nenadchne. I když se mi jízdní model líbil nejvíce ze všech NFS. Auta zdědila model poškození z předchozího dílu ProStreet. Především se mi líbily závody na dálnicích. Jediný zápor je ten, že jedete po dálnici a před vámi je 5 aut blízko u sebe. Vy se jim parádně vyhnete, ale před nimi je jakási „mezera“, která končí dalším shlukem několika aut. Taktéž se mi velice zalíbilo to, že už zase není tak těžké auto doslova odhodit. Rychlá jízda a pár nešikovných manévrů může vést k tomu, že s vámi patník chodníku pekelně „zatočí“. S ovládáním jsem byl spokojen, ale jsou tací, kterým ovládání vůbec nevyhovuje. Doba osvojení ovládání je někde na pomezí 15 minutek.
Jste převlečený policista, který se snaží dostat do ilegálního závodního gangu. O tom kde jsou jaké závody a s kým budete soupeřit vás informuje hollywoodská hvězda Maggie Q, kterou můžete například znát z akčního filmu Smrtonosná past 4. Hra je prostříhána krátkými videi, kde se snaží vysvětlit příběh. Za inscenaci filmečků je zodpovědný Joseph Hodges, režisér některých dílů seriálu 24 hodin.
Ve hře a mnoha lidem určitě chybí mód Drift a Drag. Jsou zde okruhy, sprinty, bitvy a závody na dálnici, které jak jsem zmínil mě bavily nejvíce. Vaším úkolem je uniknout soupeři na vzdálenost 300 metrů. Doprava je vaším přítelem i nepřítelem. Můžete šikovným náznakem najet na civilní auto, které se vám bude snažit uhnout. Díky jeho snažení nabourá do jiného auta a nakonec se z toho vyklube pěkná dopravní kalamita, která soupeři dá řádně zabrat.
V minulém dílu ProStreet jste závodili legálně na okruzích a tudíž jste nedělali nic špatného. Policisté v minulém díle prostě nebyli. Ohlas na to byl velice špatný, tak se EA poučilo a do Undercoveru je znovu šoupnulo. Zpočátku vás honí nějací trotlové, kteří neumějí ani pořádně sešlápnout plyn. Ale jakmile se vaše odměna na vaši hlavu zvýší, začnou vás honit pěkně ostražití a nebezpeční policisté s vrtulníkem v zádech.
Hra mě velice nadchnula grafickým zpracováním, jízdním modelem nebo výběrem z opravdu mnoha licencovaných aut. Více se dozvíte v mini hodnocení pod článkem.
Hratelnost: 8/10
Zvuky: 8/10
Grafické zpracování
Honičky s policisty
Ovládání
Pro někoho stereotypní
Někdy až příliš „tupí“ policisté
Špatná optimalizace