Preview
>> Jakub Hladík - 21.10.2005

Článek byl napsán vyhradně pro web NFScz.com. 
V případě zájmu o použití článku na jiném webu kontaktuje autora.
 
Základní info
Vaším úkolem v pokračování série Need For Speed s podtitulem Most Wanted bude dostat se na první místo v BlackListu - žebříček nejhledanějších závodníků v městě. Jak toho dosáhnete? Musíte vítězit v závodech, dělat různé triky a  ano! Opravdu je to tak! Vyhrávat honičky s policií, která proti vám bude ve značné přesile. Super, Policie se konečně vrátila do série NFS a o další (a možná nejtěžší) zábavu je postaráno. Stejně jako v předchozích dvou dílech (NFS:U a NFS:U2) budete mít na výběr docela dost možností k vizuální a výkonnostní úpravě vašeho miláčka, i když toho vizuálního tuningu trochu ubude a bude záležet hlavně na tuningu výkonnostním. Stejně jako v NFS:U2 se budete moci volně pohybovat po městě a hledat obchůdky zabývající se tuningem. Zajezdíte si při krásném denním světle, které se ale může rychle změnit v průtrž mračen a zhoršit tak chování vašeho vozu (a že to na mokru opravdu může pěkně klouzat).
 
Konečně denní světlo, ale i západ slunce
 
Módy/Město
Hra by měla nabídnout 8 herních módů: Multiple point races, Toll booth races, Speed trap photos, Outrun, Outrun best route, Circuit, Sprint, Knockout - Cost to state, Pursuit milestones and Headlines milestones - víc než názvy zatím nejsou známy, ale názvy mluví za vše. Stejně jako v předchozím dílu bude město "Rockport" rozděleno, tentokrát na 3 oblasti - Coastal, Downtown a Rosewood. Každá oblast je rozdělena na 3 čtvrti. Ale o tom v připravované sekci Lokace.
 
 
Auta/Ovladatelnost
Aut, které budou ve hře je již teď opravdu mnoho - od Acury NSX, přes Chevrolet, Lamborghini, McLaren, Porsche až po VW Golf GTI - více v Carlistu. Další novinkou je poškození vozidel, to se týká spíše policejních vozů, které můžou jít po honičce rovnou na šroťák. Váš miláček může mít jemně oškrábané spojlery, ale nic horšího se mu stát nemůže. Samozřejmě až na herní mód podobný DRAGu, při kterém může při spatném řazení vyletět ojnice z motoru, nebo při každém menším ťuknutí kdy hra nekompromisně ohlásí TOTALED a vy musíte začít znova. Jak jsem se někde dočetl, tak to není z důvodu, že by se EA nechtělo, ale protože jim to nedovolují licenční kontrakty že by se jim nelíbil pohled na jejich zešrotované výrobky? :o) Podle verze hry kterou jsem si zahrál (Demo na X-Box) vám můžu zaručit, že hra bude zase o něco těžší. Původní arkádové pojetí série se víc a víc posouvá k realistickému chování (i když k tomu má ještě daleko).
 
 
Policie
Teď bych se vrátil k Policii. Ty parcha teda, pánové policisti budou pěkně chytří. A tak vám nebude zbývat nic jiného než je přechytračit a pokaždé na ně vyzrát jinou fintou. Policejní jednotky se totiž budou umět učit! Jednou jim upláchnete skrytou uličkou, příště už si jí ohlídají. Schováte se jim za rohem, profičí kolem, ale příště už prohledají okolí. Ještě aby ne! Čím výše bude na seznamu hledanosti, tím více policejních jednotek vás bude honit. Když budete nejhledanější nebo budete dělat opravdu psí kusy, tak na vás vyjede 6 policejních jednotek na jednou. A věřte! To už se opravdu zahřejete.
 
Policejní vrtulníky nás snad nenajdou všude
 
Prostředí/BulletTime
Snad vám při tom všem pomůže fakt, že herní prostředí bude zničitelné. Pojede před vámi kamion s dřevěnými kládami, do kterého nabouráte vy nebo policejní vůz a klády se z kamionu uvolní. Ještě jedna maličkost by vám mohla pomoci. Je to něco jako BulletTime v MaxPaynovi - Bude stejně omezen jako nitro, můžete ho nasbírat např. různými triky a poslouží, když se budete chtít trefit pod návěs kamionu, mezi 2 auta atd. Jednoduše si zpomalíte hru a krásně se trefíte. Ono totiž nebude jednoduché se v rychlosti 300km/h trefit mezi 2 auta které vám křižují cestu.
 
Zničitelné prostředí může také pomáhat
 
Grafika/Multiplayer
Grafika nového dílu už blíží ke grafice nové generace a tak bude nejlepší si jí zahrát u kámoše na X-Boxu, nebo si počkat na nový PlayStation3. Když si jí budete chtít zahrát na PC, tak to bude chtít zase o něco silnější sestavu než pro NFS:U2 (takže si jdu rychle koupit novější a lepší grafickou kartu :o)). A abych nezapomněl, hra bude samozřejmě obsahovat Multiplayer a to i pro více než 4 závodníky najednou. Do hry se také vrací tzv. SplitScreen díky kterému si budou moci zahrát 2 hráči na 1 počítači.

 

 

 

 
 
Baby... dobře dobře... něžné dívky ;o)
No a úplně na závěr musím říct něco o následnicích Brooke Burke a Kelly Brook. Je to supermodelka Josie Maran. Hrála upírku ve filmu Van Helsing a je to fakt no prostě je to modelka ;o) Více se dočtete v připravované sekci Hlavní postavy.
 
Krásné Wallpapery s Josie Maran... Mlask :P Bude tak vypadat i ve hře ???

 
Plánované datumy vydání na další platformy v ČR:
PC - 25.listopadu (16.listopadu v USA)
GCube - 4.listopadu
GBA - 11.listopadu
PSP - 18.listopadu
PS2 - 25.listopadu
X360 - 2.prosince