Příběh
>> Jakub Hladík - 16.11.2005

Článek byl napsán vyhradně pro web NFScz.com.
V případě zájmu o použití článku na jiném webu kontaktuje autora.
 
Vtáhnutí do příběhu

 

Celá hra začne závodem mezi vámi a Razorem (1. místo v Blacklistu). K dispozici máte svoje vlastní BMW M3 GTR. Bohužel vás začne honit policie a následně zjistíte, že to byla jen vaše představa jak jedete závod, který se má konat za 10 dní. Do této doby si ale odjedete 3 tréninkové závody. Za každý získáte 10 000 $. Podezřele velké peníze, ale budou se hodit.

 

 

 
První setkání s policií

 

Když si v klidu jedete po městě tak vás dojede Mia Townsend. Zastavíte na semaforech a mia začne ujíždět. Bez žádné možnosti úniku před vámi zastaví Chevrolet Corvette C6 a v ní seržant Cross. Začne vám říkat něco o tom, že ve městě Rockport pouliční závody skončily. Když už vám otevírá dveře tak se ozve vysílačka a seržant Cross a jeho svůdná kolegyně musejí jet. Cross vzteky zabouchne dveře, řekne vám že už vás nikdy nechce vidět a vytáhne klíče, kterými vám poškrábe levý bok automobilu.

 

 

Den "D"

 

Nastává den, kdy se koná váš prezentační závod mezi vámi a Razorem. Ať se vám daří jakkoli tak vám v 2.kole před cílem závodu auto přestane jet. Smůla, vzhledem k tomu, že se závod jel o auto tak jste bez auta. Následuje výsměch od celé party kolem Razora. Zničehonic se přižene policie a všichni ujíždějí. Jen vy jste bez auta a tak přijde seržant Cross se svojí partnerkou, která vás knock-outuje. Jste zatčen a po nějaké době propuštěn. Přijede si pro vás Mia, která věří že jste mnohem větší talent než Razor.

 

 

Začátek od "nuly"

 

Mia vás doveze ke garážím kde si máte vybrat nové auto. Máte 30 000$ a na výběr ze 4 aut - Chevrolet Cobalt, Fiat Punto, Lexus IS300 a Volkswagen Golf GTI. Na Golfa bohužel nemáte. Stojí totiž 35 000$. Vyberete si tedy svoje auto a vyjedete. A teď konečně přichází odpověď na časté dotazy - i v Most Wanted si zajezdíme volně po městě. Stejně jako v Undergroundu 2 dojedete do své "nové" garáže. Tam na vás čeká Mia. Vysvětlí vám vše okolo Blacklistu - hlavně to, že vaším úkolem je dostat se na první místo = být nejhledanější závodník ve městě. Seznámí vás se závodníkem, který je v BL na 15.místě - Sonnym.

 

 
První závod

 

Nyní je před námi první závod - na výběr máte ze 3 závodu, ale je celkem jedno, který si vyberete. Po prvním vyhraném závodě (aspoň když si vyberete z nabídky ten první) vám bude prozrazeno, kde se nachází garáž ve které provede svoje první úpravy vozidla. Musím říct, že i za 3 000$ se auto dá alespoň vizuelně "vytunit". Vyjeďte z garáže a jezděte co to dá !
 

 

 
Vince "Taz" Kilic - 14.místo
 
Poté co jste porazili Sonnyho s jeho Golfem na vás čeká další soupeř. Než se dostanete k dvouzávodu s ním samotným tak musíte předvést své umění v několika závodech. Čím výše v BL budete, tím víc závodů před závodem hlavním bude. Po poražení Taze přijde Mia k vám do auta a předá vám PDAčko díky kterému se můžete připojit na databázi policie. Díky tomu budete vědět co o vás policie ví a na co si dávat pozor.
 
 
Vic - 13.místo
 
Při souboji s Vicem už začíná jít do tuhého. Teď se ukáže jak chytře jste investovali vydělané peníze. Závodů před samotným závodem s Vicem je zase o něco více. Poté co Vica porazíte v obou závodech se vám odemkne další část města - Point Caimden.
 
12.místo - 9.místo
 
V této části hry se nic moc neděje. Pokaždé několik závodů a honiček s policií. Po závodu s Earlem získáte přístup do další část města - Downtown Rockport.
 
8.místo - 2.místo
 
Druhá polovina celé hry. Zásadní věci se nedějí. Pouze se vám odemykají další auta a performance/visual tuning.
 
Boj o 1.místo
 
Nejdůležitější část celé hry. Musíte porazit v 5 závodech Razora a získat zpět svoje BMW M3 GTR, které vás na začátku hry zradilo.
1.) Speedtrap - známý to závod na rychlost průjezdu kolem radarů. Jednoduchý závod.
2.) Drag - často skončíte v nějakém autě, ale na několikátý pokus to zvládnete.
3.) Sprint - začíná jít do tuhého. Tento sprint je hodně klikatý a Razor vám dá co proto.
4.) Cicuit - 3 kola na pěkném okruhu. Vítězství = poslední závod, a to už je hračka.
5.) Sprint no2 - oproti prvnímu sprintu je tohle jednoduchý závod. Win!
 
 
BMW M3 GTR

A je to tu! Razor vám naštvaně předává klíče od vašeho BMW, které se vám na začátku kariéry rozsypalo. Je to opravdu výkonná kára. Přiběhne Mia a Razora přepere. Hodí vám klíče a...
 
 
Poslední honička!
 
...a přijede policie. Vy i ostatní závodníci ujedou, ale Razor nemá auto (kdepak je asi to vaše auto se kterým jste Razora porazili? ;o)) a tak ho zatkne policie. Miu nechají být - jak je to vůbec možné? Asi proti ní nic nemají... nebo má s policií něco společného? Těžko říct. Každopádně začíná dlouhá honička s policií.
 
 
Vítězství !
 
V době kdy zničíte auto s detektivem Crossem vám zavolá Mia - "Pamatuješ na jedinou uzavřenou silnici ve městě? Tak tam jeď, je to tvoje jediná šance na únik". Ano, Mie a ostatním se podařilo odstranit překážky z jediné uzavřené silnice ve městě a tam musíte dojet. Jak díky otevřené silnici unikneme? Jednoduše... přeskočíte rozbitý most a policie ne :o)
 
 
...The End